Regulamin

Przedstawiamy Państwu regulamin („Regulamin”), na podstawie którego dokonujemy sprzedaży produktów w sklepie www.skrzyneczka.olsztyn.pl. Regulamin zawiera warunki kupna, płatności, wysyłki produktów (każdy zwany dalej „Produktem”), dostępne w sprzedaży na stronie internetowej pod adresem www.skrzyneczka.olsztyn.pl („Sklep”). Przed zamówieniem ze Strony jakichkolwiek Produktów należy uważnie zapoznać się z treścią Regulaminu. Zamawiając którykolwiek z Produktów Klient akceptuje niniejszy Regulamin.

Niniejszy Regulamin jest ogólnodostępny i można go pobrać w dowolnej chwili.

1. O nas

1.1.Sklep internetowy www.skrzyneczka.olsztyn.pl jest prowadzony przez firmę Łukasz Smyk zarejestrowaną pod adresem Kłosowa 82 10-819 Olsztyn NIP 7393711048 REGON 280585182

1.2.Niniejszy Regulamin reguluje kwestie zakupu, płatności i dostarczenia przez sklep produktu zamówionego na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl, a także zwroty i reklamacje.

1.3.Zawarte w niniejszym Regulaminie zwroty oznaczają:

a) “Dzień roboczy” - dzień, który nie jest  sobotą,  niedzielą, ani dniem wolnym od pracy;

b) “Potwierdzenie Zamówienia” - e-mail, w którym akceptujemy zamówienie Klienta

c) “Umowa ” - zamówienie Produktu bądź Produktów zgodne z niniejszym Regulaminem

d) "Klient" – osoba  fizyczna lub firma składającą Zamówienie w Sklepie;

e) „Zamówienie” - zamówienie złożone w Sklepie w celu zakupienia Produktu;

f) wyrazy użyte w liczbie pojedynczej odnoszą się również do liczby mnogiej i odwrotnie.

 

2. Zastosowanie Regulaminu

2.1. Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do wszystkich Zamówień i Umów zawartych lub tych, które zostaną zawarte przez firmę Łukasz Smyk oraz klienta na sprzedaż i dostawę Produktów. Złożenie Zamówienia na stronie, podanie wskazówek dotyczących dostawy lub akceptacja dostawy Produktów każdorazowo oznacza akceptację przez klienta niniejszego Regulaminu bez zastrzeżeń.

2.2. Żaden z zapisów niniejszego Regulaminu nie pozbawia Klienta przysługujących mu ustawowo praw (w tym żądania, aby zakupione towary były zgodne z ich opisami, nadawały się do przewidzianych celów i były zadowalającej jakości).

 

3. Złożenie zamówienia i jego potwierdzenie

3.1. Zamówienie w sklepie internetowym www.skrzyneczka.olsztyn.pl można złożyć w wybrany sposób:

a) dokonując zakupu w formie elektronicznej na stronie wybierając taką opcję po wybraniu przycisku „Kup”

b) rejestrując się i zakładając konto na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl

3.2. Składając zamówienie na Stronie Klient przyjmuje warunki niniejszego Regulaminu. Klient ma prawo i możliwość zapoznania się z najnowszą wersją Regulaminu za każdym razem, przed złożeniem zamówienia na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl w zakładce Regulamin.

3.3. Potwierdzenie złożenia zamówienia Klient otrzyma drogą elektroniczną w e-mailu o tytule „Potwierdzenie zamówienia”, który wyślemy na adres e-mail podany przy składaniu zamówienia.

3.4. W chwili potwierdzenia przez nas złożenia zamówienia umowa zostaje zawarta.

3.5. Po dokonaniu płatności status zamówienia zostanie zmieniony na „Zapłacone”, po zrealizowaniu zamówienia, czyli wysłaniu przez Sklep produktu status  zmieni się na „Wysłane”. Przy każdej zmianie Statusu klient zostanie powiadomiony e-mailowo.

3.6. Zamówienie realizujmy ciągu 7 dni roboczych od dnia złożenia przez Klienta zamówienia. Realizacja oznacza przyjęcie, potwierdzenie i wysłanie produktu po spełnieniu innych warunków opisanych w Regulaminie, w tym zapłacie za produkt, chyba że została wybrana opcja przesyłki za pobraniem.

3.7. Firma Łukasz Smyk zastrzega sobie prawo do Realizacji Zamówienia w terminie dłuższym niż okres określony w ptk 3.6. o czym Klient będzie poinformowany przed dokonaniem zakupu.

3.8. Sklep według własnego uznania może  odmówić przyjęcia Zamówienia z jakiegokolwiek powodu, w tym niedostępności towaru lub zaoferować Produkt alternatywny.

3.9. Po wybraniu produktów, które Klient chce zakupić i zaakceptowaniu ich w koszyku zostanie doliczona kwota za przesyłkę. Wybór formy przesyłki oraz związany z nią kwota będzie dostępna dla Klienta w trakcie składania zamówienia.

 

4. Płatności

4.1. Podane na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl ceny są cenami brutto zawierającymi podatek VAT, ceny nie zawierają kosztów przesyłki.

4.2. Płatności po złożonym zamówieniu mogą być realizowane w następujący sposób:

a) za pośrednictwem  e-transferu

(1) Przelew / Przekaz, ING Klienci korporacyjni, Millennium Klienci korporacyjni, Kredyt Bank, iPKO, Credit Agricole, Invest Bank, Bank Gospodarki Żywnościowej, Volkswagen Bank, BNP Paribas, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Polbank, Getin Bank, Bank Pocztowy, DNB Nord,

(2) Kanały płatności: mTransfer, Płacę z Inteligo, MultiTransfer, Przelew24, Płać z Nordea, Przelew z BPH, Płacę z iPKO, Płać z ING, Millennium płatności internetowe, Płacę z Aliorbankiem, Pekao24Przelew, Płacę z Citi Handlowy, PayWay Toyota Bank, Płać z BOŚ, R-Przelew, MeritumBank Przelew, eurobank - płatność online, Płacę z Alior Sync, Szybkie Płatności Internetowe z Deutsche Bank PBC, Płacę z Idea Bank, mPay, SkyCash, Płacę z IKO

A także przy użyciu kart płatniczych Visa, MasterCard i innch, dostępnych w serwisie e transferu

Powyższe formy płatności obowiązują przy składaniu zamówienia elektronicznie poprzez stronę www.skrzyneczka.olsztyn.pl wg punktu 3.1 a) lub 3.1 b).

b) tradycyjnym przelewem bankowym na konto podane poniżej. Kwota do zapłaty zostanie podana każdorazowo e-mailem potwierdzającym złożenie zamówienia.

Przelew należy uiścić na konto podane poniżej:

Deutsche Bank Polska S.A.

waluta złotych pln: 16 1910 1048 2120 1428 6340 0001

IBAN (waluta EURO ): PL 59 1910 1048 2120 1428 6340 0003

SWIFT-BIC: DEUTPLPX(XXX)

c) przy odbiorze przesyłki od kuriera bądź Poczty Polskiej, tzw. przesyłka za pobraniem.

4.3.Dokonując płatności za pośrednictwem e-płatności. Klient zostanie  poproszony o podanie szczegółów dotyczących karty płatniczej lub konta, dlatego musi być w pełni uprawniony do używania karty lub konta. Karta lub konto muszą mieć wystarczającą ilość środków na pokrycie planowanej płatności.

4.4. Dokonując transakcji kupna i płatności Klient oświadcza, że wszystkie dane przekazane sklepowi www.skrzyneczka.olsztyn.pl w celu zakupienia Produktu są zgodne z prawdą, Klient jest uprawniony do używania karty kredytowej, konta lub innej formy płatności, z której korzysta przy dokonywaniu zakupów na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl

4.5. Zastrzegamy sobie prawo do potwierdzenia szczegółów dotyczących Twojej płatności przed dostarczeniem Produktu.

4.6. Za zakupione produkty sklep wystawia faktury elektroniczne nie zawierające podpisu odręcznego. Na życzenie klienta wystawiamy faktury papierowe.

 

5. Dostawa produktu

5.1. Produkt zostanie wysłany przez sklep www.skrzyneczka.olsztyn.pl po zaksięgowaniu przez nas wpłaty na konto lub w serwisie e-płatności. Nie wysyłamy towaru przed dokonaniem zapłaty, chyba że wybraną formą płatności jest płatność przy odbiorze.

5.2. Dostawa odbywa się za pośrednictwem kuriera Firmy UPS , DPD , DHL lub Poczty Polskiej, według wyboru klienta. Wysyłamy nasze produkty w Polsce i za granicę.

5.3. Opłata doliczana jest przy składaniu zamówienia.

5.4. Jeśli szacowany termin dostawy ulegnie zmianie Firma Łukasz Smyk zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Klienta o nowym planowanym terminie dostawy poprzez e-mail.

5.5. Należy wziąć pod uwagę, że dostawa do niektórych miejsc może nie być możliwa. W takim przypadku skontaktujemy się z Klientem, korzystając z danych kontaktowych przekazanych nam w chwili złożenia Zamówienia w celu ustalenia, czy Zamówienie ma zostać anulowane, czy też dostarczone na inny adres dostawy.

5.6. Przesyłka zostanie wysłana po zaksięgowaniu wpłaty na adres podany podczas rejestracji na stornie www.skrzyneczka.olsztyn.pl, chyba że została wybrana opcja przesyłki za pobraniem. Klient powinien  przekazywać nam jasne i  rzetelne informacje niewprowadzające w błąd w celu sprawnej realizacji zamówienia.

5.7. Produkty pakowane są z należytą starannością do opakowań przystosowanych do sprzedaży wysyłkowej.

5.8. Przy otwieraniu produktu Klient musi uważać, aby go nie uszkodzić, szczególnie w przypadku posługiwania się ostrymi narzędziami.

5.9. Jeśli dostawa lub odbiór opóźnia się z powodu nieuzasadnionej odmowy przyjęcia przesyłki  przez Klienta lub jeśli Klient nie przyjmie dostawy lub nie odbierze Produktu od przewoźnika (w ciągu dwóch tygodni od pierwszej próby dostarczenia Produktu), możemy rozwiązać umowę i zwrócić wpłacone środki przez Klienta, łącznie z kosztami poniesionymi na przesyłkę.

 

6. Rezygnacja z zamówienia

6.1. Jeśli po wysłaniu przez nas Potwierdzenia Zamówienia i przekazaniu go do systemu e-mailowego Klienta stwierdzi on, że popełniony został błąd w Zamówieniu po przesłaniu go za pośrednictwem Strony, prosimy o kontakt z nami niezwłocznie pod adresem: kontakt@skrzyneczka.olsztyn.pllub telefonicznie tel. 505174970 Nie możemy jednak zagwarantować, że będziemy w stanie zmienić Zamówienie zgodnie z instrukcjami Klienta, powodem niezrealizowania zamówienia może być na przykład brak produktu w magazynie. Dołożymy jednak wszelkich starań by zmienić zamówienie zgodnie z życzeniem klienta.

6.2. Do czasu zaakceptowania przez nas Zamówienia zastrzegamy sobie prawo do odmowy jego realizacji, Klient zaś ma prawo je anulować. W przypadku anulowania Zamówienia przez nas lub przez Klienta przed jego akceptacją, niezwłocznie zwrócimy wszelkie dokonane Płatności związane z zamówieniem Produktu dokonane przez Klienta bądź firmę obsługującą jego kartę kredytową lub inne płatności.

6.3. Umowa dotyczy wyłącznie produktów zawartych w zamówieniu, którego przyjęcie potwierdzimy Klientowi wysyłając email „Potwierdzenie Zamówienia”.

6.4.Sklep  www.skrzyneczka.olsztyn.pl może odstąpić od Umowy, jeśli Produkt z jakiegokolwiek powodu nie jest dostępny. W takim przypadku powiadomimy Klienta o tym i zwrócimy wszelkie dokonane płatności.

6.5. Zwracamy otrzymane pieniądze korzystając z tej samej metody, jakiej użyto do zapłaty za Produkt.

 

7. Zwrot produktu/odstąpienie od umowy ZWROT PRODUKTU  W CIĄGU 14 dni


7.1. Każdemu klientowi, będącemu konsumentem w rozumieniu art. 22 1 Kodeksu Cywilnego i korzystającemu ze sklepu internetowego www.skrzyneczka.olsztyn.pl przysługuje - na podstawie przepisów prawa - prawo do odstąpienia od zawartej
umowy zakupu towaru, bez podania przyczyny w terminie 14 dni, licząc od dnia otrzymania towaru.

 

8. Reklamacje

8.1. Wszystkie oferowane przez sklep www.skrzyneczka.olsztyn.pl towary są nowe i posiadają gwarancję zgodną z Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.(Dz. U. z dnia 5 września 2002 r.).

8.2. Produkt, który został zniszczony w skutek niewłaściwej eksploatacji, uległ normalnemu zużyciu, przypadkowo został zniszczony nie zostanie uznany w trakcie procedury reklamacji.

8.3. Reklamacjom podlegają produkty, które okazały się wadliwe mino właściwej eksploatacji.

8.4. Sklep zastrzega sobie termin 14 dni roboczych na rozpatrzenie reklamacji od dnia otrzymania zwróconego produktu. Do towaru winna być dodana informacja o wadach produktu, opis i wybór formy rekompensaty w razie uwzględnienia reklamacji (naprawa, zwrot pieniędzy czy wymiana produktu na nowy lub inny) na formularzu reklamacyjnym, który można pobrać tutaj.

8.6. Opłatę za zwrot przesyłki na adres sklepu www.skrzyneczka.olsztyn.pl ponosi klient.

8.7. W przypadku uznania reklamacji opłata za przesyłkę do sklepu www.skrzyneczka.olsztyn.pl zostanie zwrócona na podstawie przedstawionego rachunku/faktury za usługę przesyłki. W innym przypadku nie zwrócimy opłaty za przesyłkę.

8.8. Po uznaniu reklamacji pieniądze za produkt oraz za ewentualną przesyłkę zostaną wysłane w taki sposób, w jaki została dokonana płatność za produkt, pod warunkiem, że klient wybierze zwrot pieniędzy jako formę realizacji reklamacji towaru a sklep to uzna. Istnieje także możliwość wymiany na inny produkt. O pożądanej formie rekompensaty za uznanie reklamacji prosimy informować ma formularzu reklamacyjnym, możliwe formy to:

* naprawa

* zwrot pieniędzy

* wymiana na nowy produkt

* wymiana na inny produkt

8.9. O decyzji o uznaniu bądź nie reklamacji klient zostanie poinformowany e-mailowo lub telefonicznie. Sklep zastrzega sobie prawo do naprawy towaru, jeśli wada okaże się możliwa do naprawy. W takim przypadku nie ma możliwości zwrotu pieniędzy lub wymiany.

8.10. W przypadku nieuznania reklamacji produkt zostanie odesłany do klienta na wskazany adres na koszt sklepu.

8.11. Aby jak najlepiej i najszybciej rozpatrzeć reklamację prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego i dołączenie go do przesyłki ze zwracanym produktem. Jeśli z jakichś powodów nie Klient nie dołączy formularza sprzedawca skontaktuje się z nim z prośbą o dosłanie formularza i udzielenie informacji telefonicznie.

 

9. Ochrona danych


9.1. Firma Łukasz Smyk zobowiązuje się do ochrony danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce Prywatności dostępnej, jako załącznik Regulaminu.
9.2. Witryna wykorzystuje pliki cookies o czym mowa w Polityce Prywatności. Poprzez akceptację niniejszej Polityki Prywatności, Użytkownik strony www.skrzyneczka.olsztyn.pl wyraża zgodę na używanie cookies stosowanych w tej witrynie. W każdej chwili może także zmienić ustawienia prywatności przeglądarki internetowej.

 

10. Zawiadomienia

Wszelkie zawiadomienia w ramach Umowy wymagają formy pisemnej i mogą zostać dostarczone osobiście lub za pomocą listu opłaconego z góry lub przez pocztę elektroniczną oraz skierowane do odpowiedniej osoby na ostatni znany drugiej stronie adres. Dla uniknięcia wątpliwości dla potrzeb Umowy i niniejszego Regulaminu, e-maile traktowane są jako zawiadomienia w formie pisemnej.

 

11. Postanowienia ogólne

11.1 W celu prowadzenia prawidłowej księgowości i dla celów podatkowych będziemy przechowywać dokumentację Zamówienia oraz niniejszy Regulamin. Radzimy wdrukować kopię Zamówienia, Potwierdzenia Zamówienia, by móc się do nich odwołać w przyszłości.

11.2. Sklep może wprowadzać zmiany w regulaminie oraz na stronie www.skrzyneczka.olsztyn.pl, niemniej obowiązują one dopiero dla przyszłych zamówień, złożonych po publikacji zmienionego regulaminu. Na stronie zawsze obowiązuje aktualny obowiązujący regulamin. Niniejszy regulamin obowiązuje od 01.12.2013

 

12. Prawa własności intelektualnej

12.1. Jesteśmy właścicielem wszelkich praw własności intelektualnej dotyczących Strony oraz w materiałów na niej publikowanych. Prace te chronione są prawami autorskimi i konwencjami na całym świecie. Wszystkie te prawa są zastrzeżone.

12.2. Możesz wydrukować jedną kopię i pobrać fragmenty z dowolnej podstrony ze Strony, by móc się do nich odwołać w przyszłości i możesz zwrócić uwagę innych osób w ramach twojej organizacji na materiały zamieszczone na Stronie.

12.3. Nie wolno w żaden sposób modyfikować papierowych i cyfrowych kopii jakichkolwiek materiałów drukowanych lub pobranych i nie wolno używać żadnych ilustracji, fotografii, wideo lub audio, ani żadnych grafik oddzielnie od załączonego tekstu.

12.4. Nie wolno używać jakichkolwiek części materiałów ze Strony w celach komercyjnych bez naszej zgody.

 

FORMULARZ REKLAMACYJNY do pobrania

 

Załącznik 1

Polityka prywatności sklepu www.skrzyneczka.olsztyn.pl

Firma zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z  zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

1. Za każdym razem, gdy korzystają Państwo z witryny internetowej www.skrzyneczka.olsztyn.pl, podlegają Państwo zasadom obowiązującej Polityki Prywatności. Dlatego  prosimy, aby uważnie zapoznali się z nią Państwo przy każdej wizycie na stronie i sprawdzili, czy akceptujecie jej zasady.

2. Podane przez Klienta dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane wyłącznie przezfirmę Łukasz Smyk z siedzibą w Olsztynie przy ul. Kłosowa 82 10-819 Olsztyn, Polska w następujących celach:

a)  realizacji zamówienia, czyli wykonania umowy kupna-sprzedaży produktów nabytych przez Klienta

b)  rozpatrywania wniosków i próśb Klienta

c) dostarczania Klientowi informacji na temat naszych produktów, łącznie z wysyłaniem informacji handlowych pocztą elektroniczną lub z wykorzystaniem innych środków komunikacji elektronicznej (np. SMS) na temat wyżej wymienionych produktów. Klient może zrezygnować z otrzymywania tych informacji w każdej chwili wysyłając maila na adres: kontakt@skrzyneczka.olsztyn.pl

3. Firma Łukasz Smyk  z siedzibą w Olsztynie przy ul. Kłosowa 82, NIP 7393711048 jako administrator danych osobowych zobowiązuje się zapewnić poufność danych osobowych Klienta oraz możliwość realizacji jego praw dostępu Cookie, to mały plik tekstowy, zapisywany przez stronę internetową na komputerze, telefonie lub jakimkolwiek innym urządzeniu Użytkownika, zawierający dane na temat korzystania Użytkownika z tej strony. Cookies są potrzebne, w celu ułatwienia korzystania ze strony i sprawienia, by stała się bardziej przyjazna Użytkownikowi, nie wyrządzając przy tym żadnej szkody komputerowi.

Jak wykorzystywane są cookies na tej stronie internetowej?

Cookies wykorzystywane są jedynie przez Google Analytics. Witryna www.skrzyneczka.olsztyn.pl nie wykorzystuje plików cookies.

Kto korzysta z informacji przechowywanych w cookies?

Dane przechowywane w cookies naszej strony internetowej wykorzystywane są przez Google Analytics, które są wykorzystywane, i których zarządzaniem w celach statystycznych zajmuje się Google.

Czy można wyłączyć używanie cookies?

Tak, cookies można wyłączyć. Jednak po zastosowaniu takich ustawień,

Jeśli Użytkownik woli ograniczyć, zablokować lub usunąć cookies ze strony internetowej, może tego dokonać w ustawieniach przeglądarki. Parametry mogą się różnić w zależności od przeglądarki, jednak zwykle ustawienia cookies znajdują się w menu „Preferencje” lub „Narzędzia”. Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach cookies swojej przeglądarki, zalecamy skorzystać z menu „Pomoc” przeglądarki.