Alfabet Skrzyneczki z Warmii

to zbiór określeń, opisów, które wyrażają nasi zachwyceni klienci. Zapraszamy do lektury, jak nasz produkt jest postrzegany oczami fanów :)

A – jak atrakcyjna, artystyczna i ambitna skrzyneczka z Warmii

Przedstawiamy Wam wyjątkowy produkt. Jest to bardzo atrakcyjny wyrób, sztuka użytkowa, hande made.  Powstała w Olsztynie, pośród lasów i jezior z potrzeby serca, pracy i chwili. Swój niepowtarzalny, artystyczny wygląd zawdzięcza pracy i ambicji twórcy. Od 7 lat tworzy ją Zbigniew Smyk pomysłodawca i rękodzielnik z wykształcenia biochemik. Atrakcyjna, artystyczna i ambitna Skrzyneczka z Warmii to dopiero początek. 

B - jak blaszana skrzyneczka z Warmii

Nasza skrzyneczka powstaje z grubej, ocynkowanej blachy. Blacha ma grubość 0,8 mm i jest ocynkowana, tzn odporna na rdzę i inne szkodliwe działania środowiska. Na początku nie przypomina starej, skórzanej teczki. To długa i żmudna droga zanim przybierze ostateczny kształt. Blacha jest bardzo wdzięcznym materiałem do obróbki i stylizacji w kowalskim rzemiośle. Tu każdy element ma swoją historię i wielkość odpowiednio dopasowaną do całości. Zanim z blachy powstanie stara, skórzana teczka jest czas na laser, proszkowe malowanie, skręcanie, wyginanie, stylizowanie i patynowanie. Najważniejszy jednak jest efekt końcowy, jedyny i niepowtarzalny, bo każda skrzyneczka choć podobna to różni się nieco. Stąd jej niepowtarzalny wygląd.

C - jak czasochłonna skrzyneczka z Warmii

Czas to pieniądz a praca przy skrzyneczce pochłania mnóstwo czasu. Skrzyneczki tworzone ręcznie są wycinane z blachy, szlifowane, spawane, ręcznie malowane, skręcane, wyginane i ręcznie zdobione. Taka skrzynka powstaje od zera w 3 dni. Mamy jeszcze na pamiątkę te pierwsze egzemplarze, które przywołują bardzo sentymentalne wspomnienia. Czas upływał i nadawał rytm pracy w naszej manufakturze. Nadal tworzymy ręcznie nasz produkt, ale część precyzyjnych prac zlecamy podwykonawcom. Ostatecznie jednak każda skrzyneczka trafia w ręcę Pana Zbigniewa, który nadaje jej niepowtarzalny charakter i styl. 

D - jak designerska skrzyneczka z Warmii

Design to bardzo modne słowo, które określa, można rzec wszystko w sztuce hande made. Nasza skrzyneczka z Warmii jest designerska. Ma swój styl, niepowtarzalny wygląd, a przede wszystkim genialne proporcje. Ten szczegół jej urody dostrzegł Bohdan Szumczyk absolwent ASP w Gdańsku, wybitny rzeźbiarz i autor wielu kontrowersyjnych wystaw i preformenców. Wygląd skórzanej teczki, naszej skrzyneczki, często sprawia, że nasi klienci najpierw dzielą się z nami słynnym zawołaniem. "Wow, ale mega tornister - ale chwila - no nie, przecież to skrzynka na listy"  Takie zawołania zachwyconych przechodniów słyszymy ciągle i to jest super!  

Powrót do bloga